• Respect extraliga 2016/2017
  • 12.11.2016
  • 13:00
  • Ihrisko Slávia Trnava

Poveternostné podmienky nasvedčovali tomu, že zápas medzi domácim Spartakom Trnava a hosťami z košickej Slávie bude veľmi náročný. Pri neustálom daždi, ktorý chvíľami striedal sneh a približne troch stupňoch Celzia mohla hŕstka prítomných divákov zhliadnuť nie príliš kombinačné a technické rugby. Napomáhalo tomu aj ihrisko, ktorého väčšia časť bola pokrytá mlákami, v ktorých stála voda, ale hráči o to viac bojovali v osobných súbojoch. Mužstvo Spartaka malo v tomto počasí viac z hry, keď sa im v prvom polčase podarilo trikrát skórovať a raz premeniť trestný kop. Sympatický výkon podali aj hráči Košíc, ktorí miesto trestných kopov na bránu zvolili skôr kop do autu alebo rozohrali rýchlo trestný kop a chceli hrať viac kombinačne a rukami, v čom im ale, okrem počasia, zabránila aj dobrá obrana domácich. Polčas skončil 22:0 a premrznutí hráči Košíc, ktorých podľa ich slov trápi veľká maródka a pricestovali na stretnutie len pätnásti, sa už druhého polčasu nezúčastnili. Po dohode oboch mužstiev a hlavného rozhodcu A. Rabaru bol uznaný výsledok 22:0 pre domáci tím ako konečný a Spartak Trnava mohol oslavovať svoje prvé historické víťazstvo v Respect Extralige.

Zdroj: slovakrugby.sk